FW-50-05-G-D-522-110
detaildesc
FW-50-05-G-D-522-110
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-G-D-522-110
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.632" (16.053mm)
Length - Stack Height 0.522" (13.259mm)
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)