FW-50-05-G-D-522-100
detaildesc
FW-50-05-G-D-522-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-G-D-522-100
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.622" (15.800mm)
Length - Stack Height 0.522" (13.259mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)