FW-50-05-G-D-418-200-P
detaildesc
FW-50-05-G-D-418-200-P
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-G-D-418-200-P
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.618" (15.697mm)
Length - Stack Height 0.418" (10.617mm)
Length - Post (Mating) 0.200" (5.080mm)