FW-50-05-G-D-394-118-A
detaildesc
FW-50-05-G-D-394-118-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-G-D-394-118-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.512" (13.005mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.008mm)
Length - Post (Mating) 0.118" (2.997mm)