FW-50-05-F-D-500-075-A
detaildesc
FW-50-05-F-D-500-075-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-F-D-500-075-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.575" (14.605mm)
Length - Stack Height 0.500" (12.700mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)