FW-50-05-F-D-400-270-A
detaildesc
FW-50-05-F-D-400-270-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-F-D-400-270-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.670" (17.018mm)
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) 0.270" (6.858mm)