FW-50-05-F-D-386-118
detaildesc
FW-50-05-F-D-386-118
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-F-D-386-118
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.504" (12.802mm)
Length - Stack Height 0.386" (9.804mm)
Length - Post (Mating) 0.118" (2.997mm)