FW-50-05-F-D-383-252
detaildesc
FW-50-05-F-D-383-252
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-F-D-383-252
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.635" (16.129mm)
Length - Stack Height 0.383" (9.728mm)
Length - Post (Mating) 0.252" (6.400mm)