FW-50-05-F-D-375-125
detaildesc
FW-50-05-F-D-375-125
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-F-D-375-125
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.500" (12.700mm)
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)