FW-50-05-F-D-270-165
detaildesc
FW-50-05-F-D-270-165
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-05-F-D-270-165
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Base Product Number FW-50-05
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height 0.270" (6.858mm)
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)