FW-50-04-L-D-360-180
detaildesc
FW-50-04-L-D-360-180
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-04-L-D-360-180
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Length - Stack Height 0.360" (9.144mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)