FW-50-04-G-D-440-120
detaildesc
FW-50-04-G-D-440-120
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-04-G-D-440-120
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.650" (16.510mm)
Length - Stack Height 0.440" (11.176mm)
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)