FW-50-04-G-D-414-140
detaildesc
FW-50-04-G-D-414-140
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-04-G-D-414-140
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.644" (16.358mm)
Length - Stack Height 0.414" (10.516mm)
Length - Post (Mating) 0.140" (3.556mm)