FW-50-04-FM-D-570-100
detaildesc
FW-50-04-FM-D-570-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-04-FM-D-570-100
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.760" (19.304mm)
Length - Stack Height 0.570" (14.478mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)