FW-50-03-L-D-310-075
detaildesc
FW-50-03-L-D-310-075
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-L-D-310-075
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number FW-50-03
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height 0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)