FW-50-03-L-D-284-083-A
detaildesc
FW-50-03-L-D-284-083-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-L-D-284-083-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.367" (9.322mm)
Length - Stack Height 0.284" (7.214mm)
Length - Post (Mating) 0.083" (2.108mm)