FW-50-03-L-D-163-090
detaildesc
FW-50-03-L-D-163-090
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-L-D-163-090
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.253" (6.426mm)
Length - Stack Height 0.163" (4.140mm)
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)