FW-50-03-G-D-288-075
detaildesc
FW-50-03-G-D-288-075
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-G-D-288-075
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.363" (9.220mm)
Length - Stack Height 0.288" (7.315mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)