FW-50-03-G-D-241-125-A
detaildesc
FW-50-03-G-D-241-125-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-G-D-241-125-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.366" (9.296mm)
Length - Stack Height 0.241" (6.121mm)
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)