FW-50-03-F-D-260-090
detaildesc
FW-50-03-F-D-260-090
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-F-D-260-090
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height 0.260" (6.604mm)
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)