FW-50-03-F-D-250-080-P-TR
detaildesc
FW-50-03-F-D-250-080-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-F-D-250-080-P-TR
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tape & Reel (TR)
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.080" (2.032mm)