FW-50-03-F-D-215-130
detaildesc
FW-50-03-F-D-215-130
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-F-D-215-130
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number FW-50-03
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height 0.215" (5.461mm)
Length - Post (Mating) 0.130" (3.302mm)