FW-50-03-F-D-200-125
detaildesc
FW-50-03-F-D-200-125
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-03-F-D-200-125
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number FW-50-03
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)