FW-50-02-G-D-215-510
detaildesc
FW-50-02-G-D-215-510
Samtec Inc.
Product No:
FW-50-02-G-D-215-510
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.075" (1.905mm)
Number of Positions 100
Length - Overall Pin 0.800" (20.320mm)
Length - Stack Height 0.215" (5.461mm)
Length - Post (Mating) 0.510" (12.954mm)