FW-49-05-L-D-325-100
detaildesc
FW-49-05-L-D-325-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-49-05-L-D-325-100
Description:
CONN HDR 98POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Base Product Number FW-49-05
Number of Positions 98
Length - Overall Pin 0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)