FW-49-03-L-D-230-065
detaildesc
FW-49-03-L-D-230-065
Samtec Inc.
Product No:
FW-49-03-L-D-230-065
Description:
CONN HDR 98POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Base Product Number FW-49-03
Number of Positions 98
Length - Overall Pin 0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height 0.230" (5.842mm)
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)