FW-48-05-L-D-555-100
detaildesc
FW-48-05-L-D-555-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-48-05-L-D-555-100
Description:
CONN HDR 96POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 96
Length - Overall Pin 0.655" (16.637mm)
Length - Stack Height 0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)