FW-48-05-G-D-435-185
detaildesc
FW-48-05-G-D-435-185
Samtec Inc.
Product No:
FW-48-05-G-D-435-185
Description:
CONN HDR 96POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 96
Length - Overall Pin 0.620" (15.748mm)
Length - Stack Height 0.435" (11.049mm)
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)