FW-48-05-G-D-400-075
detaildesc
FW-48-05-G-D-400-075
Samtec Inc.
Product No:
FW-48-05-G-D-400-075
Description:
CONN HDR 96POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 96
Length - Overall Pin 0.475" (12.065mm)
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)