FW-48-05-F-D-389-220
detaildesc
FW-48-05-F-D-389-220
Samtec Inc.
Product No:
FW-48-05-F-D-389-220
Description:
CONN HDR 96POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 96
Length - Overall Pin 0.609" (15.468mm)
Length - Stack Height 0.389" (9.881mm)
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)