FW-45-04-G-D-215-100
detaildesc
FW-45-04-G-D-215-100
Samtec Inc.
Product No:
FW-45-04-G-D-215-100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number FW-45-04
Number of Positions 90
Length - Overall Pin 0.405" (10.287mm)
Length - Stack Height 0.215" (5.461mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)