FW-45-04-G-D-210-150
detaildesc
FW-45-04-G-D-210-150
Samtec Inc.
Product No:
FW-45-04-G-D-210-150
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number FW-45-04
Number of Positions 90
Length - Overall Pin 0.450" (11.430mm)
Length - Stack Height 0.210" (5.334mm)
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)