FW-25-03-L-D-312-075-ES
detaildesc
FW-25-03-L-D-312-075-ES
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-03-L-D-312-075-ES
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 0.387" (9.830mm)
Length - Stack Height 0.312" (7.925mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)