FW-25-03-L-D-303-075
detaildesc
FW-25-03-L-D-303-075
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-03-L-D-303-075
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 0.378" (9.600mm)
Length - Stack Height 0.303" (7.696mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)