FW-25-03-L-D-300-065
detaildesc
FW-25-03-L-D-300-065
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-03-L-D-300-065
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)