FW-25-03-L-D-215-171
detaildesc
FW-25-03-L-D-215-171
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-03-L-D-215-171
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 0.386" (9.804mm)
Length - Stack Height 0.215" (5.461mm)
Length - Post (Mating) 0.171" (4.343mm)