FW-25-03-F-D-285-115-A-P
detaildesc
FW-25-03-F-D-285-115-A-P
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-03-F-D-285-115-A-P
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height 0.285" (7.239mm)
Length - Post (Mating) 0.115" (2.921mm)