FW-25-03-F-D-280-120
detaildesc
FW-25-03-F-D-280-120
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-03-F-D-280-120
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height 0.280" (7.112mm)
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)