FW-25-03-F-D-280-065-P
detaildesc
FW-25-03-F-D-280-065-P
Samtec Inc.
Product No:
FW-25-03-F-D-280-065-P
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Bulk
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Number of Positions 50
Length - Overall Pin 0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height 0.280" (7.112mm)
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)