FW-15-05-L-D-481-075-A
detaildesc
FW-15-05-L-D-481-075-A
Samtec Inc.
Product No:
FW-15-05-L-D-481-075-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, FW
Package Tube
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number FW-15-05
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.556" (14.122mm)
Length - Stack Height 0.481" (12.217mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)