FFSD-14-D-04.17-01-N-R
detaildesc
FFSD-14-D-04.17-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-14-D-04.17-01-N-R
Usage -
Length 0.348' (105.92mm, 4.17")
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket, Reversed
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)