Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-13-D-35.25-01-N-D09.75-O
FFSD-13-D-35.25-01-N-D09.75-O
detaildesc
FFSD-13-D-35.25-01-N-D09.75-O
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-13-D-35.25-01-N-D09.75-O
Usage -
Length 2.94' (895.35mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket (3)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)