FFSD-13-D-11.46-01-N
detaildesc
FFSD-13-D-11.46-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-13-D-11.46-01-N
Usage -
Length 0.955' (291.08mm, 11.46")
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)