FFSD-13-D-07.50-01-N
detaildesc
FFSD-13-D-07.50-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-13-D-07.50-01-N
Usage -
Length 0.625' (190.50mm, 7.50")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)