Home / Rectangular Cable Assemblies / FFSD-13-D-03.50-01-N-RN1
FFSD-13-D-03.50-01-N-RN1
detaildesc
FFSD-13-D-03.50-01-N-RN1
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-13-D-03.50-01-N-RN1
Usage -
Length 0.292' (88.90mm, 3.50")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)