FFSD-13-D-02.90-01-N
detaildesc
FFSD-13-D-02.90-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-13-D-02.90-01-N
Usage -
Length 0.242' (73.66mm, 2.90")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)