FFSD-12-D-05.91-01-N-SR
detaildesc
FFSD-12-D-05.91-01-N-SR
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-12-D-05.91-01-N-SR
Usage -
Length 0.492' (150.00mm, 5.91")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Strain Relief
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)