FFSD-11-D-10.00-01-N-SR
detaildesc
FFSD-11-D-10.00-01-N-SR
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-11-D-10.00-01-N-SR
Usage -
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Strain Relief
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)