FFSD-10-S-02.01-01-N-RW
detaildesc
FFSD-10-S-02.01-01-N-RW
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-S-02.01-01-N-RW
Usage -
Length 0.167' (51.00mm, 2.01")
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key, Reverse Wiring
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Cable
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)