FFSD-10-D-25.60-01-N
detaildesc
FFSD-10-D-25.60-01-N
Samtec Inc.
Product No:
FFSD-10-D-25.60-01-N
Usage -
Length 2.13' (650.24mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)